Tabara de vara - Veselie in Pietrarie

Viața parohiei Iulie 15, 2013

În zilele de 7 şi 8 iulie a avut loc la Parohia Pietrărie  tabăra pentru copii "Veselie în Pietrărie" organizată de ATOR Iaşi şi parohia noastră.

Au participat aproximativ 80 de copii care au luat parte la mai multe activităţi educative susţinute de voluntari şi membri ai ATOR Iaşi.  Dintre aceste activităţi amintim: atelier de cunoaţtere şi comunicare, de prim ajutor, de orientare pe traseu turistic, tir cu arcul şi multe altele.

Ziua de luni, 7 iulie s-a incheiat cu Slujba Paraclisului Maicii Domnului şi un foc de tabără. Marţi dimineaţă a fost săvârşită Sfânta Liturghie la care s-au împărtăşit  mai mulţi copii.

Mulţumim pentru implicare tinerilor din ATOR şi în mod special Dianei Prisecariu.